STRONA GŁÓWNAO TYPO3Cechy TYPO3Wydajność

 

Cechy TYPO3

Wydajność

Cecha Wbud. Rozsz. Uwagi
Zaawansowany cache   Istnieje możliwość określania, jaka część strony jest cachowana a jaka generowana z każdym wywołaniem; cache można czyścić określając zasady ogólne dla całego serwisu, pojedynczych stron lub po prostu usunąć cache ręcznie dla całego drzewa lub jego części.
Cache w bazie danych lub na dysku twardym   Dla zwiększenie prędkości raz wygenerowana zawartość stron przechowywana jest w bazie danych lub zapisywana na dysku twardym.
Eksportowanie treści do formy statycznej Możliwość zapisania wygenerowanej stony w postaci fizycznego pliku html. Niezbędne dla witryn o bardzo dużej liczbie odsłon i w miarę stałej treści.
Wiele instalacji/witryn z jednym źródłem   Struktura katalogów jest tak zaprojektowana, że umożliwia rozdzielenie źródła TYPO3 od plików konfiguracyjnych, plików tymczasowych, plików szablonów i treści konkretnej instalacji/witryny. Zastosowanie linków symbolicznych pozwala na używanie tych samych źródeł TYPO3 dla dowolnej liczby witryn. Przyśpiesza to proces upgradowania instalacji TYPO3. Zmniejsza również zużycie zasobów systemowych, ponieważ umożliwia wykorzystanie raz skompilowanych źródeł do wielu witryn. (patrz akceleratory php np. eAccelerator).