STRONA GŁÓWNAAktualności

 
16 grudzień 2014

Neos 1.3. - uchylamy rąbka tajemnicy


Jak widać Neos rozwija się w niesamowitym tempie. Podczas gdy manadżer wydania 1.2. - Aske Ertmann - pracował nad ostatnimi szlifami przed premierą, cały Core Team był już zajęty przygotowywaniem następnej wersji. Dzięki wsparciu ze strony TYPO3 Association możliwe stało się zaangażowanie w pełnym wymiarze godzin czternastu specjalistów, którzy podczas trzytygodniowego sprintu wykonali pracę zazwyczaj zajmującą pół roku. Ale nad czym właściwie pracowali?

Oto główne cechy ulepszonej wersji 1.3.

Security Framework

Wersja 1.3. pozwoli na ograniczanie dostępu do Twojej strony i stworzy panel logowania dla użytkowników frontendu. Umożliwi także definiowanie, która z grup użytkowników może posiadać dostęp i prawo do modyfikacji konkretnych elementów na Twojej stronie. Modyfikacje te także podlegają ograniczeniom do konkretnej zawartości, języków i niestandardowych właściwości.

Wielojęzyczny interfejs użytkownika

W Neosie interfejs użytkownika jest w pełni przetłumaczalny. To bardzo ważna kwestia, ponieważ wiele rzeczy dzieje się właśnie w interfejsie. Już teraz można wypróbować wersję dev-master Neosa 1.3. w kilku językach, a pozostałe tłumaczenia są koordynowane przez platformę Crowdin i powstaną niebawem.

Historia

Zastanawiałeś się kiedyś, co inne edytory robią na Twojej stronce odkąd przeszedłeś na Neosa? To dlatego, ze zaimplementowaliśmy nowy moduł historii, który pokazuje kluczowe akcje w przejrzystej osi czasu. Od teraz możesz wyświetlać akcje spokrewnione z poszczególnymi elementami treści i użytkownikami. Znacznie więcej nowych cech dotyczących historii jest już gotowych i zaplanowanych do dodania w kolejnych wersjach.

Zarządzanie zasobami

Nowy sposób zarządzania zasobami pozwala na używanie różnych magazynów dla Twoich zasobów, np. lokalnych jak system plików lub zdalnych (tak jak Amazon S3). Nowe mechanizmy są w pełni przejrzyste dla dewelopera i niemal w pełni kompatybilne w stosunku do starszych wersji. Dodatkowo system zarządzania jest teraz przyjazny chmurze i bardziej modularny, a API pozwala na niedestrukcyjne przetwarzanie obrazów i automatyczne tworzenie miniatur.

Google Analytics

Opierając się na obecnych trendach i wrażeniach uzyskanych od użytkowników, w Neosie powstała seria ważnych integracji. Jedną z nich jest integracja z Google Analytics, która nie tylko pozwala Ci połączyć się ze swoim kontem i automatycznie zintegrować JavaScript, ale także pokazuje tabelę z bieżącą dokumentacją w Twoim inspektorze. Zestaw danych jest oczywiście w pełni konfigurowalny i właśnie dlatego z pewnością pokochasz ten diagram!

SEO

Ważną częścią prac było także stworzenie najlepszego wsparcia dla Search Engine Optimisation. Neos od początku jest przyjazny SEO, a teraz dodatkowo dodano wsparcie dla edycji słów kluczowych, tytułów i opisów oraz zasadę noindex/nofollow dla każdego dokumentu. Integracje te torują drogę dla kolejnych ulepszeń i dostosowują się do Twoich indywidualnych potrzeb.

Kiedy mogę to wypróbować?

Mimo, że nie wszystkie zmiany są w pełni gotowe, ich twórcy chcą się nimi podzielić tak, aby każdy mógł je wypróbować i wyrazić swoją opinię.

Są one dostępne na stronce demo

Tam można utworzyć konto i odkrywać nowe funkcjonalności neosowego interfejsu.

Nie zapomnij zapiąć pasów i koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami! :)


<- Back to: Aktualności